fbpx

Віртуальний методичний кабінет


Шановні колеги!
Вітаємо Вас у віртуальному інформаційно-методичному кабінеті Зеленодольського професійного ліцею

Викладач повинен свідомо йти в ногу із сучасністю,

пройматися й надихатися силами, що пробудилися в ній.

Методична робота — це цілісна система взаємопов’язаних дій і заходів, яка ґрунтується на досягненнях науки, передовому досвіді й конкретному аналізі труднощів, що виникають у педагогічних працівників, і спрямована на всебічне підвищення професійної майстерності кожного педагога, майстра виробничого навчання, керівника закладу освіти, на збагачення й розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу.

“Віртуальний методичний кабінет” створено з метою підвищення ефективності методичної роботи та професійної компетентності педагогів.

Це своєрідне електронне середовище, що забезпечує максимальне полегшення доступу педагогічного колективу до інформаційних ресурсів, які повсякденно використовуються у навчально-виховному процесі.

На даному сайті ви можете ознайомитись з основними напрямками роботи методичного кабінету, його розділами, формами та структурою.

Педагогічні ресурси Інтернету  різнопланові та різноманітні. Інтернет – це економія часу й коштів, місця на робочому столі і книжковій полиці та можливість завжди бути в курсі педагогічних новин, наукових досягнень, кращого досвіду.
Віртуальний методичний кабінет у навчальному закладі – це новий формат взаємодії з педагогами. Новий інструмент освітнього менеджменту. Доступ до електронного сховища потрібних матеріалів у будь-який час забезпечує якісно новий рівень підготовки до занять. Теки на полицях все менше використовуються сучасними педагогами. Електронна форма обміну та накопичення навчальних матеріалів займає домінуючу позицію.

 • Багатопланове інформаційне середовище, зорієнтоване на взаємодію адміністрації ліцею, методичних комісій та педагогічного колективу в умовах оновлення та розвитку методичної роботи в ліцеї з метою підвищення ефективності методичної роботи та професійної компетентності педагогів.

 • Сучасний інструментарій супроводу методичної роботи, середовище для спілкування, обміну досвідом, ідеями, технологіями, дослідженнями і можливість творчої самореалізації.

 • Місце для розміщення навчально-методичних матеріалів, єдиних баз даних для подальшого перегляду, вивчення та коригування.

 • максимальне полегшення доступу педагогічного колективу до інформаційних ресурсів, які повсякденно використовуються у навчально-виховному процесі.

 • створення єдиного інформаційно-методичного простору з метою більш якісного забезпечення інформаційної підтримки, інноваційної діяльності методичних комісій;

 • розширення зони співпраці та зміцнення контактів між методичною службою ВПЛ та педагогами.

 1. Забезпечувати оптимальний ефективний методичний супровід навчальної діяльності закладу.

 2. Систематизовувати накопичений досвід викладачів, майстрів виробничого навчання.

 3. Підвищувати ефективність використання методичних ресурсів.

 4. Підвищувати рівень мотивації педагогів до самоосвіти, самоаналізу, самоконтролю, самовдосконалення. Надавати можливість визначати рівень компетентності, діагностичного оцінювання педагогічних працівників,

 5. консультувати у виборі змісту і форм роботи у навчальному процесі.

 6. Забезпечувати випереджувальне науково-методичне інформування членів педагогічного колективу.

 7. Координувати колективні форми і методи методичної роботи та самоосвіти з метою підвищення педагогічної майстерності викладачів і майстрів виробничого навчання.

 8. Здійснювати систему заходів, спрямованих на розвиток творчого потенціалу педагогів, впровадження досягнень науки і передового педагогічного досвіду та практичну їх реалізацію.

зручність, простота користування, можливість постійно підвищувати на робочому місті професійну компетенцію будь-яким категоріям педагогічних працівників.

ВІМК побудований з використанням гіперпосилань. Для того щоб відкрити необхідну інформацію достатньо натиснути на підкреслений текст. Знайшовши потрібний документ, педагоги можуть скористатися ним як у електронному, так і традиційному паперовому вигляді, вивівши його за необхідності на друк. При роботі можна поповнити необхідний банк даних інформації, коригувати й видозмінювати його .
Педагогічні працівники всіх категорій можуть розміщувати в ВМК документи, інформацію, яка супроводжує освітньо-виховний процес, тому що доступ здійснюється за допомогою єдиної локальної мережі ліцею.

Сподіваємось даний сайт стане у пригоді не тільки педагогам нашого ліцею. Запрошуємо до співпраці творчих активних колег.