fbpx

Електромонтажник; Електромонтер

Хочеш стати яскравою особистістю та професіоналом у своїй галузі?

Електромонтажник – це

працівник, який відповідає за установку і наступну наладку електросистем в будівлях житлового, комерційного та промислового призначення. Від професіоналізму цього фахівця безпосередньо залежить функціонування електропостачання будівель і споруд, якість роботи виробничого електрообладнання. Це досить затребувана і в той же час відповідальна професія. Система подачі електричної енергії, так само як і значне число працюючих від електромережі пристроїв, є майже на кожному будівельному об’єкті. Саме тому професія електромонтажника широко затребувана в наші дні. Цей співробітник може займатися проведенням кабельних і повітряних ліній, монтажем, налагодженням і змістом електричного обладнання, а також ремонтом несправних ділянок електромережі. Залежно від покладених на фахівця функціональних обов’язків, його робота на об’єкті буває або постійної, коли потрібно займатися налагодженням електричного обладнання, або носити тимчасовий характер в разі, якщо електромонтажник бере на себе тільки введення об’єкта в експлуатацію. Трапляється, що до послуг електромонтажників вдаються епізодично – для здійснення ремонту в разі виходу техніки з ладу.

Електромонтажник – це фахівець високої кваліфікації, він відповідає за установку проміжних систем, які проводять електроенергію від генераторів до фінішного споживача. Так само як монтаж електромоторів, трансформаторів, прокладка ЛЕП і багато іншого. Електромонтажники працюють по вторинних ланцюгах, а також із слабкострумовими системами, освітлювальними мережами, щитовим устаткуванням і розподільними пристроями. Як і будь-яка інша професія, робота електромонтажника має свої переваги і недоліки. Головним достоїнством професії вважається широка затребуваність. В наші дні працівники цієї сфери потрібні у всіх областях життєдіяльності і у виробничій сфері. Їхні послуги потрібні для введення високотехнологічного обладнання, ЖКГ, будівельних та інженерних компаніях. Попит на таких фахівців великий і в охоронно-пожежних службах. Висока затребуваність кваліфікованих електромонтажників обумовлює і високий рівень оплати праці.

Електромонтер

-  фахівець, який працює в галузі електрики і електротехніки, що займається експлуатацією або ремонтом електрообладнання та електричних кіл. Ця професія відноситься до категорії особливо небезпечних. Діяльність електромонтерів пов'язана з постійним ризиком, вимагає уважності і знання способів захисту від ураження електричним струмом, а також способів надання першої допомоги потерпілим при ураженні електричним струмом. Електромонтер з обслуговування підстанцій   - Обслуговує устаткування підстанцій. Забезпечує встановлений режим за напругою, навантаженням, температурою та іншими параметрами; проводить режимні імперативні перемикання в розподільних пристроях підстанцій; підготовляє робочі місця, допускає робітників до роботи, здійснює догляд за їхньою роботою, приймає робочі місця під час проведення робіт на підстанціях; проводить оперативні перемикання під час ліквідації аварійних ситуацій, огляд устаткування . Виконує невеликі за обсягом короткочасні роботи з ліквідації несправностей на щитах і збірках власних потреб. Усуває несправності освітлювальної мережі і арматури зі зміною ламп і запобіжників. Бере участь в роботі з ремонту електроустаткування підстанцій. Добре знає призначення і будову устаткування, що обслуговується; схеми первинних з’єднань; мережі власних потреб оперативного струму; призначення і зони дії релейних захистів і автоматики; призначення пристроїв телемеханіки; терміни випробувань захисних засобів та пристроїв, що застосовуються на підстанціях;