fbpx

Будівельні професії

Хочеш стати яскравою особистістю та професіоналом у своїй галузі?

МАЛЯР

Суть роботи -

внутрішня обробка житлових і нежитлових приміщень. Сюди входить вирівнювання стін, стель, дверних і віконних укосів, також поклейка різних видів шпалер на стіни і стеля. І, звичайно, жоден ремонт не обходиться без фарбування. Фарбуються в оштукатурені та вирівняні поверхні - стіни і стелі, проте в даний час дуже популярно використовувати шпалери під фарбування - на підготовлену поверхню клеяться білі шпалери під фарбування і після фарбують їх в потрібний колір. Також поклейка фотошпалер і оформлення дизайнерських конструкцій (в основному, з гіпсокартону: наприклад, декоративні шафи, ніші або світильники на стелю у формі літаючої тарілки) - для особливо вишуканих замовників. Він готує під фарбування бетонні, дерев'яні та металеві конструкції. Поверхні забарвлює вручну або за допомогою валиків, фарбопультів, пістолетів та інших пристосувань, наклеює шпалери. Він володіє прийомами роботи високоякісної і декоративної штукатурки, а також прийомами багатоколірного фарбування фасадів, будівель спеціальними синтетичними складами.

ШТУКАТУР

Суть роботи -

спеціалізується на внутрішній і зовнішній обробці будівель. Свою роботу фахівець може виконувати як вручну, так і за допомогою спеціальної затирочної машини. Ця професія займає особливе місце серед будівельних спеціальностей. Штукатури першими починають обробку будівель, створюють основу, яку потім доповнюють малярі, плиточники - мозаїчників і т.п.

ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК

Суть роботи -

виконує обробку фасадів будівель керамічними та бетонними плитами. Виконує укладання кам'яних і бетонних ступенів зовнішніх сходів. Встановлює тумби огороджень і парапетів з тесаного каменю. Виконує облицювання набережних і прогонових будов мостів. Виконує роботи по влаштуванню плиткових підлог і облицюванню внутрішніх поверхонь стін лазень, санітарних вузлів, ванних кімнат. Сортує керамічну плитку по виду, розміром, кольором. Готує розчини, очищає поверхні перед укладанням керамічної плитки. Ремонтує облицювання поверхні.

Перспективи будівельних професій

Тож чи є перспективною така робота?

Будівельні професії будуть актуальними навіть у найскладніші часи. Тепер, коли треба відбудовувати країну, попит цього напряму стає ще більшим. Важливим є і те, що у вас завжди буде можливість перекваліфікуватись і стати виконробом, бригадиром або ж навіть почати займатися дизайном інтер’єрів — головне знатися на своїй справі. У будь-якому разі знайти гідну роботу не буде складно, а досвід роботи на будівництві буде додатковим козирем.

Переваги та недоліки в роботі будівельника

Будівельник — робота, яка підходить дуже багатьом людям. У чому її переваги? Передусім це: потрібність — попит є майже постійним, незалежно від обставин; можливість швидко отримати гроші — на багатьох будівництвах оплата є щоденною, і це зручно, якщо терміново потрібний заробіток; перспектива відкрити свій бізнес — часто будівельники починають працювати на себе. Однак є і нюанси, з якими доведеться миритися. Перш ніж знайти роботу будівельником, варто пам’ятати, що умови праці доволі некомфортні. Наприклад, часто доводиться працювати просто неба у будь-яку погоду. Також професія є небезпечною, а зайнятість залежить від сезонних чинників (будівництво швидше просувається в теплу пору року).