
19 жовтня в Україні відзначається День відповідальності
Цього дня також народився Богдан Гаврилишин, відомий український філантроп та автор Декларації відповідальності людини, збірки постулатів, якими може керуватися людина, щоб бути більш відповідальною та успішною в своєму щоденному житті.
Богдан Гаврилишин, працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки, ще на початку 2010-х дійшов висновку, що однією з передумов виконання Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році, є усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства також й індивідуальної відповідальності на всіх рівнях.
У 2014 році професор створив змістовний та лаконічний документ – «Декларацію відповідальності людини», у 15 пунктах якої відобразив різні рівні відповідальності, від особистої до відповідальності на рівні країни та світу. Вони можуть стати дороговказами до більш демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства.
Україна стала першою країною у світі, що прийняла День відповідальності людини, як загальнодержавне свято. З 2022 року команда Фонду родини Богдана Гаврилишина спільно з партнерами ініціюватиме запровадження Міжнародного дня відповідальності людини.
Всеукраїнський День відповідальності людини – державне свято України, яке, починаючи з 2021 року, відзначатиметься щороку 19 жовтня
Мета відзначення дня – якісне перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця. Ініціатива встановлення Всеукраїнського дня відповідальності людини належить Фонду родини Богдана Гаврилишина.
Богдан Гаврилишин вірив, що з особистої відповідальності кожного починається поступ до демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства.
Що ж таке відповідальність? Як це чинити відповідально? Без визначень, а на простих прикладах:
- бути відповідальним це – вакцинуватися, щоб вберегти не лише себе, а і свою родину і суспільство;
- бути відповідальним – це не переходити дорогу на червоний, берегти себе і не спричиняти горя іншим учасник дорожнього руху;
- бути відповідальним – це не палити сміття та листя, адже дихати токсичним димом це шкодити і собі і людям.
Це всього декілька прикладів відповідальних вчинків, але уявіть як далеко просунулось би наше суспільство, якби кожен робив хоча б ці три вчинки?
Дізнатися наскільки Ви відповідальна людина і що Ви ще можете робити щодня, щоб прокачати свої навички з відповідальності можете зі спеціального тесту .
АНКЕТА
Визначення рівня відповідальності
за доручену справу
- Що таке відповідальність?
- Яку справу ти називаєш відповідальною?
- Чи всі здобувачі освіти ліцею виконують пропоновані їм доручення або власні обіцянки?
- Яку людину ти називаєш відповідальною? Чи є такі у нас в класі?
- Чи буває так; хтось із дітей не дотримав слова, не виконав завдання, підвів групу, і в тебе на нього проявляється злість, ти ним не задоволений?
- За невиконання яких справ ти більше всього буваєш незадоволений своїми товаришами?
- Щоб ти запропонував зробити, щоб учні завжди виконували свої обіцянки і дані їм доручення?
