fbpx

19 жовтня в Україні відзначається День відповідальності

 

Цього дня також народився Богдан Гаврилишин, відомий український філантроп та автор Декларації відповідальності людини, збірки постулатів, якими може керуватися людина, щоб бути більш відповідальною та успішною в своєму щоденному житті.

Богдан Гаврилишин, працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки, ще на початку 2010-х дійшов висновку, що однією з передумов виконання Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році, є усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства також й індивідуальної відповідальності на всіх рівнях.

У 2014 році професор створив змістовний та лаконічний документ – «Декларацію відповідальності людини», у 15 пунктах якої відобразив різні рівні відповідальності, від особистої до відповідальності на рівні країни та світу. Вони можуть стати дороговказами до більш демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства.

Україна стала першою країною у світі, що прийняла День відповідальності людини, як загальнодержавне свято. З 2022 року команда Фонду родини Богдана Гаврилишина спільно з партнерами ініціюватиме запровадження Міжнародного дня відповідальності людини.

Всеукраїнський День відповідальності людини – державне свято України, яке, починаючи з 2021 року, відзначатиметься щороку 19 жовтня

Мета відзначення дня – якісне перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця. Ініціатива встановлення Всеукраїнського дня відповідальності людини належить Фонду родини Богдана Гаврилишина.

 

Богдан Гаврилишин вірив, що з особистої відповідальності кожного починається поступ до демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства.

Що ж таке відповідальність? Як це чинити відповідально? Без визначень, а на простих прикладах:

  • бути відповідальним це – вакцинуватися, щоб вберегти не лише себе, а і свою родину і суспільство;
  • бути відповідальним – це не переходити дорогу на червоний, берегти себе і не спричиняти горя іншим учасник дорожнього руху;
  • бути відповідальним – це не палити сміття та листя, адже дихати токсичним димом це шкодити і собі і людям.

Це всього декілька прикладів відповідальних вчинків, але уявіть як далеко просунулось би наше суспільство, якби кожен робив хоча б ці три вчинки?

Дізнатися наскільки Ви відповідальна людина і що Ви ще можете робити щодня, щоб прокачати свої навички з відповідальності можете зі спеціального тесту .

 

АНКЕТА

Визначення рівня відповідальності

за доручену справу

  1. Що таке відповідальність?
  2. Яку справу ти називаєш відповідальною?
  3. Чи всі здобувачі освіти ліцею виконують пропоновані їм доручення або власні обіцянки?
  4. Яку людину ти називаєш відповідальною? Чи є такі у нас в класі?
  5. Чи буває так; хтось із дітей не дотримав слова, не виконав завдання, підвів групу, і в тебе на нього проявляється злість, ти ним не задоволений?
  6. За невиконання яких справ ти більше всього буваєш незадоволений своїми товаришами?
  7. Щоб ти запропонував зробити, щоб учні завжди виконували свої обіцянки і дані їм доручення?

 

Від админ